Papriky patří také mezi „teplomilnou“ zeleninu a vyhovuje jim stále vlhký substrát. Koření však hlouběji, takže jim nevadí, pokud substrát na povrchu proschne. PĚSTOVÁNÍ OKUREK VE FÓLIOVNIKU A SKLENÍKU. Okurky a zvláště hadovky vyžadují málo kolísavé teploty, vyrovnanou relativní vlhkost kolem.
Při vysokých vnějších teplotách se musí větrat a přistínit. Plíseň okurková, padlí a vadnutí jsou nejdůležitější, virové choroby se při dobré agrotechnice nevyskytují.
Pěstování rostlin ve skleníku má určité zákonitosti. Páteční poradna pro zahrádkáře patřila pěstování okurek. Na rozdíl od rajčat pěstujeme výhonů více, v závislosti na kvalitě půdy a. Intenzivní pěstování okurek salátovek.
Rád bych se s Vámi podělil o zkušenosti s intenzivním a velmi zajímavým způsobem vedení okurek salátovek - hadovek na provázku. Pokud pěstujete ve fóliovníku či skleníku salátové okurky - hadov. Jak skloubit rozdílné nároky těchto druhů zeleniny v jednom skleníku ? A jak se o ně starat, aby daly bohatou úrodu šťavnatých plodů?
Pro pěstování ve skleníku okurek odrůdy jsou ideální pro „Tom Thumb“, „jaro“, „Libella“, „Emerald náušnice.
Fusarium Kořeny okurek se stávají hnědé, trhají a hnijí. Výsev okurek proveďte do minikvětináčků v bytě nebo ve vytápěném skleníku. Zeminu volte hlinitou a propustnou. Okurky potřebují především teplo a vlhko, květináček rozhodně nesmí vyschnout. Jakmile se objeví první rostlinky, zalévejte často, ale nepřelévejte.
Ze škůdců se nejčastěji na okurkách ve sklenících objevují mšice a molice, proti kterým je většinou nutná ochrana – buď se likvidují některým z chemický přípravků, nebo lze do skleníku nasadit predátory – dravé roztoče nebo vosičky. Dravý hmyz udrží populaci škůdců v mezích pro rostliny přijatelných. Okurky vysévejte nejlépe po jednom semínku do malých květináčků, které můžete zpočátku nechat v teple doma nebo ve vytápěném skleníku a. Chyby při pěstování často pocházejí nejen z neznalosti a nezkušenosti, ale také z rutiny a ledabylosti.
Nedělejte je a získejte ze svého skleníku co nejvíc. Dlouhé salátové okurky hadovky zná každý – plody měří přes třicet centimetrů, jsou hladké, nehořknou a hodí se pro pěstování ve skleníku i fóliovém krytu. Hadovky dlouhé, mini či midi aneb Vyznejte se v okurkách salátovkách. Pěstovat salátovky může každý, kdo má jen kousek země, pařeniště, fóliovník.
Rajčata ve skleníku nebo fóliáku - jistě, že to také jde. Nebývá taková úroda jako venku na záhoně, ale bývá dřív. A ještě se dá uspíšit seříznutím rostliny asi za 3. Ale hlavně - chce to hodně větrat (kvůli hrozbě houbových chorob a často také kvůli opylení). Spon při výsadbě tyčkových rajčat ve skleníku je 100x50cm.
Výsadba do skleníku už koncem dubna nebo začátkem května.
Při výběru odrůd pro pěstování okurek ve skleníku , raději parthenocarpic a self-úrodné – ti, kteří nepotřebují hmyzích opylovačů. Podívat se na tuto reportáž, ve které probereme salátové okurky, vysvětlíme rozdíl v pěstování ve skleníku a na záhoně. Ukážeme si postup výsevů, sazenice a poradíme, jak se orientovat v názvech a mezi odrůdami.
Vyvrátíme některé pěstitelské mýty a obavy (předklíčení, hořké plody). A doporučíme správnou péči o mladé rostliny. Skleník je uzavřený prostor, jenž omezuje výkyvy teplot, zaručí salátovkám (okurky hadovky) vyrovnanou vlhkost půdy i vzduchu a dostatečný přísun živin. Konstrukce Vhodnou konstrukcí mohou být kůly po straně každého řádku, přičemž nahoře jsou kůly spojeny drátem (ten může být pro větší pevnost ještě upevněn po obou stranách v zemi). Ve skleníku okurky dokáže potrápit plíseň okurková, proti které je možno plodiny chránit biologickými postřiky.
Na rostlinách si rády pochutnají mšice , třásněnky , molice , svilušky nebo třeba slimáci a také svinky. Vyhnete se tak přenosu chorob z minulé sezony na okurky letošní. Správná konzistence a typ půdy ovlivňují slizeň.
Rostliny pěstované ve skleníku se neobejdou ani bez pravidelného přihnojování, pokud mají přinést.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.