čtvrtek 17. května 2018

Jak zpracovat rakytník

Jak zpracovat rakytník ? Užívá se především při chorobách žaludku a střev, a to 1-lžičky denně. Pokud plody udržujeme v. Rakytnik treny s cukrem – ciste bobule rakytniku smichame v pomeru 1:s cukrem, castecne pomackame (vetsina bobuli by mela zustat cela) a dame do sklenic. Navrch jeste zasypeme cukrem a sklenice pevne uzavreme.

Na chladnem miste tak vydrži až do pristiho roku, pouze postupem casu trochu ztrati na chuti. Dalsi variantou je zasypani plodu stejnym množstvim cukru, sklenice se uzavrou a daji se na chladne a temne misto. Po každem odebrani plodu musime obnovit horni vrstvu cukru. Poradenství z oblasti esoteriky.


Honza z Krkonoš Vám poradí, jak lépe zacházet se svým zdravím, jak se udržovat v kondici. V rakytníku najdete také karoten, kterého obsahuje mnohonásobně více než mrkev a dýně. Rozmnožování semeny je nejběžnější metoda a to hlavně z důvodu získání velkého množství rostlin v krátkém čase, z důvodu zazeleňování zdevastovaných půd a pro výsadby před zalesňováním.

Rakytník samec potřebuje dvě až tři samice. Výsevem semen získaných při šlechtění jsou též vypěstované nové, kvalitnější odrůdy rakytníku. Sladce kyselé oranžové plody se hodí jak do nápojů, džemů, povidel, sladkých koláčů, smoothie, ale i ke zvěřině či krůtě.


Plody rakytníku můžete nejen zavařit nebo zpracovat do sirupu či ovocného vína, ale také usušit. Je totiž velice nenáročný - nevadí mu ani neúrodná půda, skládky, meze. Půdu obohacuje o dusík a tím ji zúrodňuje.


Existuje keř, který je krásný na pohle odolný a nenáročný, a jeho plody nejen chutné, ale i léčivé. Při sázení rakytníku do půdy zapracujte také i hnůj. Keře od sebe sázejte metry. Nebo jak sestavit nejaky jidelnicek , ci nejake recepty?


Můžete ho koupit v různých formách nebo zpracovat sami. Naši denní spotřebu vitamínu C pokryje jeho jediná bobulka, navíc i celkově posiluje organismus. Stovky článků, milióny čtenářů. Rozsáhlá diskuzní fóra pro rodiče.


Těhotenství, poro miminka a batolata. Diskuze podle narození i regionu.

Jejich sběr tedy není vůbec jednoduchý. Nejbezpečnější je větévky rakytníku ostříhat, poté dát do mrazáku a poté sesbírat zmrzlé plody. S těmi můžete větévku protáhnout skrz prsty a tímto způsobem plody sklízet. Dalším velmi jednoduchým receptem je výroba rakytníkového kompotu.


Plody stačí smíchat s cukrem v poměru 2:a zalít ve sklenici horkou vodou. Poté zavařujeme asi minut při 180°C. Poslední sklízené plody v koloběhu roku jsou peckovice rakytníku řešetlákového.


Užití plodů je prostě všestranné, jak v čerstvém, tak zmraženém nebo sušeném stavu. Z plodů a semen lze získat kvalitní olej. Léčivé účinky rakytníku.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky