Jak vyčistit bazén resp. Co dělat, když do bazénu napustíme novou vodu? Co je potřeba udělat pro zazimováním bazénu? Jaká je alternativa ke chlórové bazénové chemii?
Vše se dozvíte v článku.
Péče o bazén jako takový. Hned v úvodu je bezesporu nutné říci, že je důležité o bazén pečovat průběžně! A to po celou dobu jeho provozu. Pořízením bazénu a jeho napuštěním vaše starost o bazén nekončí. Bude vás prakticky provázet po celou sezónu a je jen na vás, jestli se budete o vodu v bazénu starat poctivě, nebo jestli se budete spoléhat na neověřené postupy a pak narychlo hasit problémy, kterými vám voda neprofesionální přístup jistě oplatí.
Sluníčko již začalo krásně hřát, svetry a zimníky se pomalu ukládají do skříní k letnímu spánku a vy už se pomalu nemůžete dočkat, až se svléknete do plavek a skočíte po hlavě do třpytivě průzračné a chladivě osvěžující vody ve svém bazénu. Vyčištění bazénu od hrubých nečistot.
V této reportáži se dozvíte, jak co nejlépe udržovat svůj bazén , tak aby byl stále čistý. Za mým ch mladých let jsme s kamarády a rodiči chodili na veřejné plovárny, denně se tísnili v davu u pokladny, později ve sprchách a pak si horce těžce hledali místečko mezi dekami. Pokud bazén využíváte velmi intenzivně, je nutné na manometru častěji kontrolovat průchodnost pískové náplně a případný časový interval proplachu zkrátit. Velmi užitečné je používat bazénové příslušenství jako například bazénový vysavač Vysavač dokonale odsaje hrubé nečistoty ze dna a stěn bazénu.
Bez něj je obtížné udržovat bazénovou vodu v dokonalé kondici. Bazén se stal nedílnou součástí zahrad rodinných domů. Nafukovací bazény velice dobře suplují ty klasické. Navíc jsou cenově mnohem dostupnější.
Každý bazén však vyžaduje údržbu. Poradíme Vám, jak se o takový bazén starat. V první řadě je nutné upozornit na to, že u žádného bazénu nemůžete počítat s tím, že ho jednou napustíte a celé léto se o něj nemusíte starat.
Teplé dny jsou tady, léto za dveřmi, konečně si budeme užívat svůj venkovní bazén. Pokud se dostanete k montáži bazénu, neměli byste myslet jen na. Přitom práci si většinou přiděláváme neznalostí a leností.
Málo lidí ví, že i přes zimu se dá voda udržet čistá. Takže když bazén na jaře otevřeme, nemusíme ho otrocky vypouštět, čistit a zase napouštět.
Co snese kojenec a co alergik? Odpovídat na vaše dotazy budou Ondřej Čapek, ředitel Baby Clubu Juklík, a Radek Jonáš, konzultant ministerstva zdravotnictví pro vyhlášky ohledně kvality vody v bazénech pro plavání kojenců v pátek 14. Nemáme přístup k elektřině, proto se ptám zkušených, co dát do bazénu za chemii, aby vydržel čistý. Nechci jí tam zase cpát zbytečně moc.
Vodu máme v podstatě zadarmo, takže můžeme napouštět a vypouštět jak chceme, ale zase se neohřeje. A jak udržovat vodu vždy dokonale čistou? Nejprve je třeba odstranit je z vodní hladiny a dále je třeba vysávat dno, kde se mohou také usazovat. Prvním krokem je nutnost odstraňování jakýchkoliv pevných nečistot. Dobrým pomocníkem je také filtrace, kterou by měl mít každý bazén.
I ta se stará o to, aby byly z vody i ty nejmenší pevné částečky pravidelně odstraňovány. Jednoduchý přístroj na elektrolýzu soli (salinátor), který už několik let bazénáři ve své nabídce mají, dokáže úplně nahradit chlór. Stačí bazén řádně osolit.
Voda pak není cítit chlórem. Oči a sliznice v takto ošetřované vodě nejsou podrážděné a není potřeba bát se alergické reakce. Mimo to má „osolená“ voda antiseptické účinky. Bazén budete udržovat v čistotě, jestliže si pořídíte kartušovou nebo pískovou filtraci. Zdravotně nezávadné koupání.
Vyhraďte si dostatek času i péči. Během užívání bazénu se na stěnách, a to především na rozhraní vody a vzduchu usazují nečistoty (vodní kámen, prach, hmyz), které podporují tvorbu řas a zákalů, proto je důležité tyto nečistoty pomocí vysavačů, kartáčů a jiných pomůcek odstraňovat. Bazén dnes neodmyslitelně patří k rodinným domům i chatám a chalupám. Nadzemní bazén je ideálním doplňkem na vaši zahradu v období teplých letních dní. Nabídne vám osvěžující ochlazení a je skvělým místem pro provozování vodních aktivit a venkovní relaxaci.
V našem článků vám poradíme s výběrem vhodného zahradního bazénu i příslušenství pro jeho údržbou. Mít dobrou filtraci, udržovat ideální PH vody za pomoci bazénové chemie a pravidelně bazén čistit. Pokud začíná sezóna, zapneme filtrační zařízení, následně změříme pH vody a upravíme na hodnotu až 2.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.