pondělí 21. května 2018

Živý plot habr výsadba

Habrový živý plot Habr ze všech listnatých dřevin nejvíce odpovídá představám o ideální rostlině vhodné pro živé tvarované ploty. Pochází z našich krajů, je tedy velmi odolný a nenáročný. Je estetický, jako ochrana před větrem, prachem či hlukem pak účinnější, nežli zeď.


Můžete zvolit nesčetně podob, malý či velký, listnatý či jehličnatý, krásně kvetoucí… Navíc poskytuje útočiště mnoha užitečným živočichům, často v něm hnízdí i ptáci. Poslouží nejen jako ohrazení zahrady, ale i na zajímavé předěly a průhledy. I ptáci vám budou za habr v zahradě vděční.

Tento strom se pyšní poměrně hustými větvemi, které jim poskytují naprosto dokonalou ochranu před jakýmkoli případným nebezpečím. Hrníčkování rajčat Květiny z ráje Propálení trulíků. Samozavlažovací truhlíky. Na jaře světle září až vás přechází zrak, v létě dodává klid svou sytě zelenou barvou a na zimu si. Habr v živém plotu že je obyčejný?


Hrozně jsme si přáli mít živý plot – a stejně jako všichni, i my jsme ho chtěli hned. Po dlouhém uvažování jsme zvolili habr , protože prý nejrychleji roste. Byli jsme tak netrpěliví, že jsme prvních 1habrů zasadili ještě během hrubé stavby, hned jak kolem domu přestaly jezdit bagry.


Habry na živý plot Habry jsou klasickou dřevinou používanou na živé ploty.

Díky svému rozšíření tak živé ploty z habru najdete prakticky ve všech evropských zemích, velmi oblíbené jsou i na severoamerickém kontinentu. Nenáročný živý plot na půdu a ošetřování. Kromě extrémně kyselé půdy dokáže růst kdekoliv, i tam, kde jiné rostliny nemají šanci.


Jetzt neu oder gebraucht kaufen. DIY how to kill crabgrass. My crabgrass is not dying. How to prevent and control crabgrass - Duration: 10:53.


Po zhruba třech letech, kdy se habr rozroste do impozantního živého plotu prořezávejte živý plot dvakrát ročně - jednou na konci června a jednou v lednu nebo v únoru před vytvořením poupat. Pokud je půda bohatá na živiny, není nutné přidávat hnojivo, ale u chudých půd byste měli přidávat hnojivo. V případě, že živý plot nemáte a ani ho nechcete, můžete habr vysadit i jako solitérní rostlinu.


I tak bude totiž vypadat naprosto skvěle. Pokud proběhne ve správnou dobu od března nebo v průběhu dubna až do května za dodržení všech správných technologických postupů. Dřeviny s balem můžeme sázet úspěšně až do června. Listy na podzim sice zhnědnou a uschnou, udrží se však až do jara a opadnou najednou při rašení nových lístků. Habr je tak velmi oblíbený do živých plotů, protože i během zimy tvoří neprůhlednou stěnu.


Nejčastěji vysazujeme Habr obecný, ujímavost je vysoká, a tento druh dřeviny je zvyklý na místní klimatické podmínky. Výsadbový materiál tohoto druhu uplatníme ve tvarech od maldých volně rostoucích habrů až po vícekmenné keře a stromy jako meliorační dřeviny. Své uplatnění nachází habr prakticky všude, ať se jedná o soukromou zahradu, nebo park ve městě či obci.

Chcete-li mít neprůhledný živý plot po celý rok a nejste-li příznivcem jehličnanů, pak habr stojí za úvahu. Listy habru totiž na zimu z keře neopadávají. Zůstávají na keři a opadnou až na jaře s nástupem nových listů. Proto je živý plot z habru tak oblíben. Potebujeme ho na 60m délku, je to jediná možnost, z čeho vysázet živý plot.


Ale dosti jsem se vylekala názoru paní Ivety, že roste neskutečně rychle a potom je třeba řezat.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.

Oblíbené příspěvky