Ve své domovině v Brazílii dorůstá výšky až – m, kde roste jako strom nebo. Patří do čeledi Pupalkovité. U nás se používá jako mobilní zeleň.
Jestliže bugenvilea vyžaduje přesazení do většího květináče, protože ten původní už je hustě vyplněný kořeny, postupujte opatrně. Jemné kořeny bugenviley se totiž snadno trhají.
To, co nás na bugénvileích nejvíce okouzluje, není květ, ale tři barevné, lehounké, téměř průsvitné listeny podobné křídlům motýla, které obklopují každý květ. Bugenvilea - pěstování na kmínku. Ten je nenápadný a drobný, má krémově žlutou barvu a vydrží jen několik dní – na rozdíl od listenů, které jsou barevné celé týdny. Příčinou nedostatečného kvetení může být rovněž příliš tmavé nebo špatně větrané stanoviště po dobu pěstování v období klidu. Právě příliš tmavé stanoviště způsobuje, že rostlina v létě nekvete.
Dobré je pravidelné větrání, pozor však na průvan, ten jí škodí. Další možností může být přemokření substrátu.
Rostlinu zaléváme vždy tak. Jak na pěstování bougainvillea. Poměrně často skloňovaný rod bougainvillea se skládá z celkem různých jednak stromovitých a. Střih udrží bugenvileu v pěkném tvaru Aby si bugenvilea zapěstovaná na kmínku uchovala atraktivní tvar, je nutné ji pravidelně stříhat.
Pro pěstování v květináči zvolte již namíchaný substrát s vhodným pH. Vykopejte díru, do které se vejde kořenový bal rostliny. Nasypte do ní trochu hnojiva s vysokým obsahem fosfátů - podpoříte tak růst koře. Hlavní řez provádějte v březnu, na začátku růstové sezony. Bougainvillea: Pěstování.
V létě je přemístíme ven, na místo chráněné před větrem. Dobře se jim daří před světlou zdí, kde zužitkovávají i odražené světlo. A jak píší téměř ve všech svých článcích – pokud známe původ rostliny, klima, ze kterého pochází, máme i návod na její pěstování.
Pokud je boungainvillea ochotna pnout se po rozpálených zdech řeckých domků, nebude ji vadit prudké slunce ani u nás. Pokud jí vyhovíte v několika zásadních podmínkách pěstování , bude vám dělat radost i po několik desetiletí. Vyberte jí teplé místo na přímém slunci.
Běžné pěstování je v nádobách, přes zimu. Oba dva názvy označují zmiňovanou kvetoucí rostlinu, která je optimální jak pro zimní pěstování v interiéru, tak i pro letnění venku. Má ráda teplé a slunečné stanoviště. Mokrou, ne však promočenou půdu. V zimě rostlinu přenášíme do teplejších místností, skleníků nebo zimních zahra protože není odolná vůči silným mrazům.
Během zimních měsíců mohou listy mírně opadnout, ale na jaře znovu narůst. V letních měsících dopřejeme rostlině hnojení jednou týdně. V chladnějších, vlhčích zónách samozřejmě můžete buganvílie také pěstovat , ovšem v. Před obdobím klidu nebo po něm rostlinu silně seřízneme. Pokud rostlinu přemístíme, mohou jí opadat květy a pokud nemá dostatek světla, listeny se nevybarví. Pěstuje se jako přenosná rostlina.
Po skončení jarních mrazů se vynáší na plné slunce. Na zahradách se vysazují jako solitéry k mřížím nebo stěnám které popínají, nebo se sestřihávají a pěstují jako ozdobné keře, případně se vytvoří delší kmínek a rostlina se tvaruje jako strom, jsou také vhodné pro okrasný živý plot. Pokud máte zájem o pěstování tohoto keře, měli byste vědět, že existuje několik druhů.
Představme si alespoň některé. Jestli si přejete fialové zbarvení, měli byste sáhnout po Sanderaně. Snow white vás, jak už název.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.