Rostliny, které se dávají do živého plotu, dobře snáší řez. To je ta nejpodstatnější informace. Mít krásný živý plot je snem mnoha z nás.
Díky stříhání nám živé ploty houstnou, dostávají pěkný tvar a vytvářejí velmi praktické, pěkné a ochranné stěny. Podívejme se, kdy a jak své živé ploty stříhat.
Jak stříhat živý plot Živý plot je velmi praktickou součástí zahrady. V létě s radostí využijete jeho stín a celoročně vám poskytne úkryt před zraky zvědavců. Pokud živý plot sázíte na podzim, toto zkrácení třeba udělat hned na jaře následujícího roku cca v polovině března, kdy se příroda probouzí. Habrový živý plot můžete dokonce zkrátit i na pařízek a stejně to habrům nic neudělá – jedná se o odolný stromek.
Věříme, že Vám článek objasnil to, jak a kdy na stříhání habrového živého plotu a že nyní si již budete vědět rady. Pokud byste tůje nechali třeba rok bez zastřižení, následující řez by musel být hluboký (do staršího dřeva). Pane Mirku, zpravidla se stříhá živý plot 2x do roka.
Na jaře a potom před druhou mízou, což je většinou kolem začátku srpna.
Klidně se do toho pusťte i teď, vše Vám v pohodě poroste dál. Buxus je dřevina, na které se od nepaměti zahradničtí učni učí nejen řízkování, ale i řez živých plotů. Nedá se na tom skutečně nic pokazit. Jak a kdy ostříhat hlohyni - ZAHRADA.
Mám ty túje stříhat v létě, nebo až na jaře? Túje Smaragd (Thuja occidentalis Smaragd) je jednou z nejběžněji používaných dřevin na živý plot. Kostenloser Versand verfügbar.
Kdy stříhat túje Smaragd. Riesenauswahl an Markenqualität. Folge Deiner Leidenschaft bei eBay! Jehličnany, jako tis a cypřišek, rostou pomaleji. Zpravidla jim stačí jedno stříhání ročně, buď koncem února, nebo v létě.
Stříhání však dokončete před koncem srpna, aby měly mladé výhony před nástupem zimy čas vyzrát. Poprvé jej sestřihněte poté, co rostliny dokončí hlavní prodlužovací růst – tedy koncem jara (v červnu) a podruhé koncem léta (konec srpna až září) pro finalizaci tvaru. Plot hrubě, příliš hluboce a neodborně zmlazený velmi dlouho regeneruje a často již mu zůstane neupravený „kartáčovitý“ či „metlovitý“ ráz s typickými proschlými větvemi a nepravidelným tvarem.
Mnohým se bude zdát období srpen netradičním, ale právě nyní je správný čas pro túje. Smrk ztepilý je určitě lepší volba pro živý plot u lesního porostu než třeba túje.
Sází se přibližně tři až čtyři na metr. Obecně platí, že střih je vhodné provádět na přelomu června a července, kdy končí jarní růst. Další stříhání by mělo být během srpna, aby se keře a stromky stihly připravit na zimu.
O tom, jak hluboký by měl řez být, rozhoduje především bujnost růstu plotu. Musíte mít správný nástroj - nůžky na živý plot. Přečtěte si, jak správně ostříhat živý plot. Než se pustíte do samotného stříhání, je třeba vědět, kdy vlastně začít. Vždy záleží na konkrétní dřevině.
Smrk snáší dobře řez, ale v dostatečně vlhké poloze, jinak prosychá. Je možno smrky pěstovat a stříhat jako živý plot , nejlépe na jaře před rašením. Když živý plot dosáhne požadované výšky, sestřihněte také vrchol, aby se řídký plot postupně zahustil.
Mladý jehličnatý živý plot lze stříhat nůžkami na živý plot. Vysoký plot lze stříhat nůžkami na živý plot s dlouhými rameny.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.