Hned zjistěte veškeré informace, které potřebujete vědět o této skvělé rostlině. Léčí i takové nemoci, jako jsou katary zažívacího traktu, ekzémy, kašel a bronchitida. Jedinečné a silné složení. Obsahuje mg izoflavonů v jedné kapsli.
Balení vystačí na měsíce užívání.
Při objednání tohoto produktu se. Dlouho se sušené květy používaly pouze k. Nesprávně nazýván jako jetel červený (špatný překlad z některých jazyků). Latinské jméno označuje trojlístek jeho listů. Má krásný slabě fialový až růžový květ, který se sbírá pro léčebné účely (viz níže).
Roste také podél cest, osídluje lesní lemy a trávníky. Rostlina byla zavlečena i do Severní a Jižní Ameriky, Austrálie nebo na Nový Zéland. J etel luční a jeho růžové kvítky.
Je dobře účinný na klimakterické potíže u žen. Listy jetele jsou elipsovité a většinou trojčetné. Na lícní straně listů často najdeme světlejší skvrnu ve tvaru půlměsíce. Květenstvím jetele je hlávka, která má v průměru – cm.
Proto je nejvíce užívám při potížích spojených s menopauzou jako je nespavost, pocení, nevolnost apod. Dále obsahuje třísloviny, silice a gykosidy. Má také stahující, desinfekční a detoxikační účinky.
Oceníte ho při nachlazeních, potížích s trávením, při problémech s pletí a pomůže i ženám během přechodu. Přikryjeme a necháme louhovat cca minut. Tekutinu lze využít také při ošetřování ekzémů a vyrážek či aknózní pleti.
V takovém případě tekutinou potřete postižená místa a nechte působit. Poddruhy pratense ( jetel luční pravý) a sativum ( jetel luční setý) jsou využívány jako léčivé rostliny, nejlépe květenství červená, případně bílá. Droga obsahuje glykosidy, třísloviny, flavonoidy, barviva, fenolické látky, pryskyřice, silice, tanin a flavonové substance pratol a pratensol. Nabíraný jetel si pak nejlépe nasušíte v tenké vrstvě, ve stínu a bez obracení. Potřebuje také dobrý přístup vzduchu.
Skladujte ho v temnotě a suchu v papírových pytlících. U jetele lučního sbíráme samotné květy po celé léto.
Působí především jako prostředek proti průjmu, kašli, při horečkách, zápalu plic, dně a artritidě, a to téměř výhradně do směsí. Dokonale známá rostlina s fialovými květy, které zdobí naše louky. Ačkoli je jetel významnou pícninou, má i léčivé účinky. Nejpřínosnějším je jistě dezinfekční účinek látek obsažených v jeteli lučním.
Jetel kvete v období května až října. Toho můžeme využívat hlavně. Tím, že působí podobně jako hormon estrogen, červený jetel pomáhá redukovat. Podle posledních studií bylo dokázáno, že červený jetel obsahuje fytoestrogeny, což jsou přírodní látky, které svojí strukturou připomínají ženské pohlavní hormony estrogeny.
Pro nás je nejznámější jetel luční (Trifolium pratense), který je už od dávných dob oblíbenou léčivou bylinou. Informace o jeteli lučním rostlině s léčivými účinky. Doporučené dávkování, jak jetel luční užívat, možné vedlejší účinky jetele, na co si dát. Spolu s tříslovinou se uplatňují při poruchách trávení vyvolaném přemnožením nežádoucích střevních mikroorganismů.
Jetelová silice má dezinfekční účinky. Stahující a dezinfekční vlastnosti se uplatňují i při zánětech dutiny ústní a hltanu. Stejně i na venkovní použití při infikovaných kožních postiženích. Pro nás je jetel významný především jako pícnina (a to hlavně pěstovaný, bílé kvetoucí jetel polní) a jako léčivá bylina, jejíž účinky jsou generacemi prověřené.
Výhodou jetele je, že nemá žádné nepříjemné vedlejší účinky a čaj z něj je dokonce poměrně chutný. Název naprosto jasně ukazuje, kde je hlavní místo výskytu této rostliny. Jde hlavně o různé louky.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.