Ošetření se doporučuje především v lokalitách s pravidelným větším napadením, u náchylných odrůd nebo po větším poškození plodů, např. Tak ako je podľa môjho názoru nešetrné a bezohľadné voči konzumentom chemicky ošetrovať proti skládkovým chorobám napr. Autor: Archiv ireceptar.
Stejně jako většinu pěstovaných rostlin i broskvoně napadají mšice: mšice broskvoňová (Myzus persicae), mšice hnízdotvorná (Appelia Schwarzi), a mšice švestková (Hyalopterus pruni). Našla jsem na netu, že proti moniliové hnilobě broskví lze provést postřik - asi plodů? Rovralem, s ochrannou lhůtou dnů. Právě jsem se vrátila ze.
Léčba broskví z nemoci je jedním z klíčových okamžiků léčby onemocnění. Při manipulaci s chemikáliemi dodržujte bezpečnostní pravidla, pokrytí otevřených částí těla a ochranu dýchacích cest. Kromě virového a houbového původu mohou mít nemoci meruněk a broskví také bakteriální původ. A právě to je případ korové nekrózy jinak také rakovinného odumírání větví peckovin. Kadeřavost broskví - podzimní ošetření Kadeřavost je nejvážnější choroba broskvoní, se kterou bojuje většina zahrádkářů.
Typickým příznakem jsou červené puchýře na listech. Tato hniloba se projevuje zejména na plodech a letorostech. Slupka i dužina plodů následkem onemocnění hnědne a měkne.
Na hnědém povrchu se pak tvoří bělavé polštářky uspořádané do kruhů, které jsou tvořené fruktifikačními orgány houby. Plody napadené moniliózou opadají nebo ještě dlouho do zimy visí takzvaně mumifikované na holých větvích stromů. Pro přesnou identifikaci je nezbytný laboratorní test.
Identifikace je možná na základě charakteristického růstu kolonie na živných médiích, jako je rychlost růstu, vzhled kolonie, morfologie (tvar, velikost konidií, způsob jejich klíčení). Ovoce rot - onemocnění, ohrožující plody broskví a nektarinek. Na viditelné části povrchu plodu jsou malé skvrny šedé, a pak se. Na hnědých pletivech se vytvářejí špinavě bílé polštářky, které jsou tvořeny fruktifikačními orgány houby. Moniliová hniloba Na plodech vznikají hnědá, měkká místa, která se rychle rozšiřují, až zhnědne celý plod.
Na napadených místech pak za vlhkého počasí spory hub vytvářejí světlé polštářky, které jsou umístěny v typických v soustředných kruzích. Na marmeládu zpracujeme broskve horší kvality: přezrálé či různého stupně zralosti, lehce pomačkané, mechanicky poškozené, nestandardně rostlé. Ale nikdy nepoužíváme ovoce nahnilé. Krom toho, že je hniloba ovoce lidskému zdraví nebezpečná, shnilý plod pokazí chuť celé dávky ovoce. V teplých oblastech působí červivost broskví housenky 2. Termín chemické ochrany přípravkem Zolone se zjišťuje podle feromonových lapačů (Biolatrap CM).
Ovocný hniloba : když je poškozen, ovoce kazí. Vznikla malá šedá tuberosita, která postupně stmavla a expandovala. Včasná reakce na vnější změny v rostlině pomůže vyhnout se smrti broskve. Monilióza, neboli též moniliová hniloba jádrovin je choroba ovocných stromů,. Murrumbidgee (Austrálie), a těžké ztráty byly hlášeny také u meruněk v. Rovněž u meruněk je vhodné dělat řez pouze v období vegetace.
Moniliniovou hnilobou plodů trpí především meruňky , slivoně,. Je způsobena cizopasnými houbami rodu hlízenka ( Monilinia ), často jde o hlízenku ovocnou ( Monilinia fructicola ), mezi další časté původce patří například hlízenka chabá ( Monilinia laxa ). EDÁ HNILOBA – Botryotinia fuekeliana První postřik provedeme při zapojování hroznů Přípravky: Mythos SC, Teldor 5SC, Thiram granuflo – ke každému z těchto přípravků použít NatrinSam PADLÍ – Erysiphe necator První ošetře. V řepce působí kromě Phoma lingam (fomová hniloba ), Sclerotinia sclerotiorum (hlízenka obecná) a Alternaria brassicae (čerň řepková) také proti Botrytis cinerea (plíseň šedá), Cylindrosporium concentricum, Erysiphe cruciferarum, Mycosphaerella brassicicola, Pseudocercosporella capselae a Verticillium dahliae. Houby jsou snadno rozšiřovány větrem, vodou a hmyzem.
Významným zdrojem infekce jsou mumifikované plody, zůstávající na stromech přez zimní období. Kdy stříhat kanadské borůvky. Od třetího roku po výsadbě kanadské borůvky některé staré výhony celé vyřežeme až těsně u země.
Žádné komentáře:
Okomentovat
Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.